Breaking News

Dünyanın En Çok Kazanan 10 Yazarı

nasil-yazar-olunur

Forbes dergisi, Türkiye’de “Elli Ton Üçlemesi” adıyla yayımlanan “Fifty Shades of Grey”, “Fifty Shades Darker” ve “Fifty Shader Freed” kitapları ile çok satanlar listelerini alt üst eden İngiliz yazar E. L. James’in geçen yılın en çok kazanan yazarı olduğunu açıkladı.

Dergiye göre 50 yaşındaki James, ABD’de 35 milyon, dünya çapında da 70 milyon satış rakamına ulaşan üçlemesi ile 94 milyon dolar gelir elde etti.

Geçen yılın en çok kazanan yazarı olan James Patterson, bu yıl 91 milyon dolarla listenin ikinci sırasında yer aldı. Gerilim romanları ile dünya çapında ün kazanan 66 yaşındaki Patterson, ABD’de bir günde satılan her 17 ciltli kitaptan birinin yazarı olarak kabul ediliyor.

Forbes’un listesinde Patterson’u 55 milyon dolar ile Türkiye’de “Açlık Oyunları” adıyla yayımlanan “Hunger Games” serisinin yazarı Suzanne Collins izliyor.

Nielsen BookScan grubunun yazarlar, menajerler ve yayıncılardan derlediği verilere göre sıralama yapan Forbes’un en çok kazanan 10 yazar listesi şöyle:

“1- E. L. James – 94 milyon dolar

2- James Patterson – 91 milyon dolar

3- Suzanne Collins – 55 milyon dolar

4- Bill O’Reilly – 28 milyon dolar

5- Danielle Steel – 26 milyon dolar

6- Jeff Kinney – 24 milyon dolar

7- Janet Evanovich – 24 milyon dolar

8- Nora Roberts – 23 milyon dolar

9- Dan Brown – 22 milyon dolar

10- Stephen King – 20 milyon dolar.”

*

En Son Haber

Bir önceki yazımız olan Dünya Edebiyatından 10 Kitap Özeti başlıklı makalemizde 100 temel özetleri, dünya klasikleri özetleri ve dünyanın en iyi kitapları hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir