Breaking News

Huzurlu Bir Yaşam İçin 10 Öneri

huzur-dinginlik

Hemen her gün başımıza öyle olaylar geliyor ki;bazen sesimizi yükseltme gereği duyuyoruz, bazen suratımızı asıp hayata sırtımızı dönüyoruz;bazen olmadık şeylere öfke patlaması yaşıyoruz; bazen ufak tefek şeyleri kafamıza takıp moralimizi bozuyoruz. Böyle yaparak kendimize büyük ölçüde zarar veriyoruz. Huzurumuzu bozacak, neşemizi kaçıracak ne varsa hiçbirini es geçmiyoruz. Önümüze bir bardak konduğunda hep boş tarafına dikerek gözlerimizi etrafımıza negatif enerji saçıyoruz.Ve bu enerjiden en fazla kendimiz etkileniyoruz.

*
Şöyle bir soru sormak istiyorum ve herkesin bunu düşünmesini rica ediyorum… Kendimle alıp veremediğim ne? Bu soruya ciddi anlamda düşündüğünüzde ve cevabın ne olduğuna karar verdiğinizde her şey çok daha güzel olacak.Çünkü hayatımızda hiç değmeyecek olaylara üzülmek,onları kafamıza takıp moralimizi bozmak ve hayata borcumuz olan gülümsememizden feragat etmek, kendisiyle barışık kendisini seven önemseyen hiç bir insanın yapamayacağı bir davranıştır.

*
Hayatımıza onlarca insan girer çıkar. Kimisi hayat defterimize güzel resimler çizer, kimisi güzel anılarımıza gölge gibi düşer. Bazıları mutlu eder bazıları acı verir. Bazılarının neşelerimiz de imzası vardır. Bazılarının hüznümüz de. Ve bilemeyiz ki bu hayatın doğal akışıdır. Acı alacak ki mutluluğumuzun değerini daha iyi bilelim. Güzelliğin farkına daha iyi varalım. Ama hiç öyle olmuyor karamsarlığı kolay kolay atamıyoruz üstümüzden sakin olmayı başaramıyoruz. Mutluluğumuzu uzatamıyoruz. En ufak bir şeyin bile mutluluğumuza gölge düşürmesine müsaade ediyoruz.Artık bunlardan vazgeçip yaşamınız daha huzurlu hale getirmek isteyenlere on öneri:

ilginc-bilgiler

 Sesinizi yükseltmeyin!Yüksek sesle tartışmayın!

faydali-bilgiler
Öfke patlamalarından uzak durun.

odevlere-yardimci-bilgiler
Herşeye rağmen yüzünüzden gülümsemeyi eksik etmeyin.

enterasan-bilgiler
Geçmişte yaptığınız hataları bu gününüze taşıyarak morelinizi bozmayın.

ogrencilere-bilgiler

Özür dilemek bir erdemdir.Hata yaptığınızda özür dilemeyi bilin.

her-konudan-bilgiler
Şükretmekten hiçbir zaman vazgeçmeyin.

degisik-ve-ilginc-bilgiler

Şikayet kavramını tamamen sözlüklerinizden atın.

en-kolay-bilgiler
Moralinizi bozacak bir durum olduğunda derin nefes alın.

turkiyenin-bilgi-sitesi
Hayatınızda bir şeyler ters gitmeye başladığında bu durumun fazla uzun sürmeyeceğini bilin.

hepsi10numara-bilgi-sitesi

Sevmekten hiç bir zaman vazgeçmeyin.

ruh-huzur

*

Aylin Tankaş

aylin.tankas@hotmail.com

www.Hepsi10Numara.com

Bir önceki yazımız olan En Karizmatik 10 Kadın Oyuncu başlıklı makalemizde başarılı kadınlar, büyük kadın kahramanlar ve dindar kadınlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir