Breaking News

Yoğurt Suyunun 10 Harika Faydası

yogurt-suyunun-faydalari

Yoğurt suyunun faydalarını biliyor muyuz? Yoğurt suyunun faydaları hakkında sizleri bilgilendirmeye geçmeden evvel yoğurdun yararlarını saymak istiyorum. Çünkü yoğurt suyu, yoğurdun içerisinde bulunan tüm vitamin, mineral ve proteinleri ve aminoasitleri bünyesinde barındırır. Faydalarını öğrendikten sonra belki her gün kullanmadan döktüğünüz yoğurt suyu nasıl değerlendirilir daha iyi anlamış olacaksınız. Yoğurttaki B vitamini suyunda gizlidir.Süzme olarak tükettiğinizde B vitamini kalmaz.

ilginc-bilgiler

Yoğurt suyu; kemik, diş ve saç gelişimi için çok önemli olduğundan çocuklarımız için mucizevi bir besindir.Günün her saatinde kullanılabilir.Ayrıca yaşlılarda kemik erimesini önlemede çok önemli rolü vardır.

faydali-bilgiler

Araştırmalara göre yoğurt suyunun içerisinde bulunan bakteriler antikanserojen etkisi nedeniyle kanser hastalıkları daha başlamadan önlenmekte ve vücutta kötü huylu tümörlerin gelişimi yoğurt suyunda bulunan probiyotikler sayesinde önlenebilmektedir.

odevlere-yardimci-bilgiler

Yoğurt suyu böbrek taşı düşürmek için de kullanılabilen bir içecektir. Böbrek kumları ve böbreklerde taş şikayeti olanların ufak çaptaki kum ve taşları düşürebilmeleri için yoğurt suyu içmeleri önerilmektedir. Yoğurdun sarı suyunun faydaları arasında böbrekleri temizleyici yararı da bulunmaktadır.

enterasan-bilgiler

Zayıflamak için diyet yapanların vücutlarında vitamin ve minerallerde kayıplar olur. Diyet yapanların mutlaka vitamin ve mineral deposu olan yoğurt suyunun kullanmaları önemle tavsiye edilmektedir.

ogrencilere-bilgiler

Yoğurt suyu tiroit bezlerinin çalışmasına ve guatr hastalığının da önlenmesine yardımcı olur. Kısacası yoğurt suyu guatıra ve tiroide iyi gelen besinler, içecekler arasında en ön sıralardadır.

her-konudan-bilgiler

Hazımsızlığa ve mide rahatsızlıklarına da iyi geldiği söylenmektedir.

degisik-ve-ilginc-bilgiler

Kolesterolü dengelemede yardımcı olan yoğurt suyu vücutta zararlı toksinlerin atılmasında da önemli rol oynar.

en-kolay-bilgiler

Bedenimizin metabolizma hızını yavaşlatmadan koruyabilmek için yoğurt suyundan mümkün olduğunca fazla faydalanmak ve yoğurt suyu içmek te yarar vardır.

turkiyenin-bilgi-sitesi

Yoğurt suyunun diyabet hastalarında şekeri düşürücü özelliğini gözardı etmemek lazım.

hepsi10numara-bilgi-sitesi

Vücut sağlığı ve gelişimi açısından bu denli önemli olan yoğurt suyu, cilt güzelliği ve beslenmesi için de faydalıdır. Cilt kırışıklıkları, lekeler ve sivilcelere karşı doğal bir tedavi yöntemi olarak uygulanır, cildi gençleştirir ve güzelleştirir. Ciltte sonradan oluşan lekeler için bir ay kullanıldığında lekelerde ciddi açılma olur.

yogurt-faydalari

*

Ada Yılmazer

ada_yilmazer@windowslive.com

www.hepsi10numara.com

Bir önceki yazımız olan Migreni Tetikleyen 10 Şey başlıklı makalemizde migren, migren çözümü ve migren nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

11 thoughts on “Yoğurt Suyunun 10 Harika Faydası

  1. B12 vitaminsizleri ve demir eksikliği ve midede ülser reflü ve gastrit var iyimi acaba sabah erkenden kalkış içiyorum dökmesinler diye cevap gönderme ihtimaliniz varmı

  2. Ben yoğurt suyunu rengi yesillenince içiyorum boğaziçi yakacak. kola niyetine zararı varmıdır bilen varmi

  3. Bakkaldan aldığınız adı yoğurt olan şeyden şifa bekliyorsanız çok yanılıyorsunuz, dua edinde zararı olmasın

  4. Merhaba eşimin 4 yıl önce böbrek taşı sorunu vardı doktorlar serum bağlamak ve su içmekten başka bişey önermedi ve faydası olmadı. Tavsiye üzerine BAKKALDAN yoğurt alıp süzdük. Bir hafta içti. Gayet başarılı bir şekilde böbrek taşını yok etti. Şimdi ise ara ara yapıyorum hala faydası var. Bakkal dan yada değil bir şekilde süzüp için. Zaten yediğiniz soluduğunuz hava bile yalancı ne kadarından faydalanırsak o kadar kar. Bende reflü var abartmadan içerseniz asit yapmıyor.

  5. Ben kullanmaya başladım inşallah faydasini göreceğim Allah in izniyle huzursuz bacak sendromu var sifa Allah’tan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir