Ağu
21
2013

Yoğurt Suyunun 10 Harika Faydası

yogurt-suyunun-faydalari

Yoğurt suyunun faydalarını biliyor muyuz? Yoğurt suyunun faydaları hakkında sizleri bilgilendirmeye geçmeden evvel yoğurdun yararlarını saymak istiyorum. Çünkü yoğurt suyu, yoğurdun içerisinde bulunan tüm vitamin, mineral ve proteinleri ve aminoasitleri bünyesinde barındırır. Faydalarını öğrendikten sonra belki her gün kullanmadan döktüğünüz yoğurt suyu nasıl değerlendirilir daha iyi anlamış olacaksınız. Yoğurttaki B vitamini suyunda gizlidir.Süzme olarak tükettiğinizde B vitamini kalmaz.

ilginc-bilgiler

Yoğurt suyu; kemik, diş ve saç gelişimi için çok önemli olduğundan çocuklarımız için mucizevi bir besindir.Günün her saatinde kullanılabilir.Ayrıca yaşlılarda kemik erimesini önlemede çok önemli rolü vardır.

faydali-bilgiler

Araştırmalara göre yoğurt suyunun içerisinde bulunan bakteriler antikanserojen etkisi nedeniyle kanser hastalıkları daha başlamadan önlenmekte ve vücutta kötü huylu tümörlerin gelişimi yoğurt suyunda bulunan probiyotikler sayesinde önlenebilmektedir.

odevlere-yardimci-bilgiler

Yoğurt suyu böbrek taşı düşürmek için de kullanılabilen bir içecektir. Böbrek kumları ve böbreklerde taş şikayeti olanların ufak çaptaki kum ve taşları düşürebilmeleri için yoğurt suyu içmeleri önerilmektedir. Yoğurdun sarı suyunun faydaları arasında böbrekleri temizleyici yararı da bulunmaktadır.

enterasan-bilgiler

Zayıflamak için diyet yapanların vücutlarında vitamin ve minerallerde kayıplar olur. Diyet yapanların mutlaka vitamin ve mineral deposu olan yoğurt suyunun kullanmaları önemle tavsiye edilmektedir.

ogrencilere-bilgiler

Yoğurt suyu tiroit bezlerinin çalışmasına ve guatr hastalığının da önlenmesine yardımcı olur. Kısacası yoğurt suyu guatıra ve tiroide iyi gelen besinler, içecekler arasında en ön sıralardadır.

her-konudan-bilgiler

Hazımsızlığa ve mide rahatsızlıklarına da iyi geldiği söylenmektedir.

degisik-ve-ilginc-bilgiler

Kolesterolü dengelemede yardımcı olan yoğurt suyu vücutta zararlı toksinlerin atılmasında da önemli rol oynar.

en-kolay-bilgiler

Bedenimizin metabolizma hızını yavaşlatmadan koruyabilmek için yoğurt suyundan mümkün olduğunca fazla faydalanmak ve yoğurt suyu içmek te yarar vardır.

turkiyenin-bilgi-sitesi

Yoğurt suyunun diyabet hastalarında şekeri düşürücü özelliğini gözardı etmemek lazım.

hepsi10numara-bilgi-sitesi

Vücut sağlığı ve gelişimi açısından bu denli önemli olan yoğurt suyu, cilt güzelliği ve beslenmesi için de faydalıdır. Cilt kırışıklıkları, lekeler ve sivilcelere karşı doğal bir tedavi yöntemi olarak uygulanır, cildi gençleştirir ve güzelleştirir. Ciltte sonradan oluşan lekeler için bir ay kullanıldığında lekelerde ciddi açılma olur.

yogurt-faydalari

*

Ada Yılmazer

ada_yilmazer@windowslive.com

www.hepsi10numara.com

Bir önceki yazımız olan Migreni Tetikleyen 10 Şey başlıklı makalemizde migren, migren çözümü ve migren nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş / Yer imi

Bir Yorum Yap

Facebook Sayfamız

En Çok Okunan 10 Numaralar

Anket

10 numara hobi hangisidir?

View Results

Loading ... Loading ...

Giriş

Haberdar Olun!

10 Numara Reklam