Breaking News

10 Dakikalık Pratik Meditasyon

dogada-spor-yapmak

Meditasyon yapabileceğiniz en doğru yerin seçimi, sizin “yaşam üslubunuza ve elinizdeki imkanlara göre ayırabileceğiniz bir boş alanın var olup olmamasına bağlıdır. Düzenli olarak kullanabileceğiniz sakin bir yer, ideal yerdir. Meditasyon yaptığınız yer “hoşnutluk duygusu veren”, “temiz” ve doğal olarak “aydınlık” bir yer olmalıdır.

Burada fazla eşya olmaması daha iyidir. Dışsal faktörlerin sizi etkilemesine izin vermeyin. Sakinlik içinde meditasyon yaparak, kendi “vaha atmosferinizi” (su olması nedeniyle çöldeki yeşil ve ağaçlıklı yer.) yaratın.

Dışarıda her zaman sizin kontrol alanınızın dışında kalan sesler olacaktır. Meditasyon uygulamalarınız geliştikçe, nerede olursanız olun, meditatif bir hale girebileceksiniz.

AÇIK HAVADA MEDİTASYON

Koşullar elverdiği zaman, dışarıda da meditasyon yapabilirsiniz. Sizi kimsenin rahatsız etmeyeceği bir köşe bulmanız yeterli olacaktır.

VÜCUDUNUZU SICAK TUTUN

Eğer uzun bir süre meditasyon yapacaksanız, vücudunuzu sıcak tutun. İçeride yapacaksanız ve ısıtma yoksa ya da dışarıda yapacaksanız buna özellikle dikkat edin.

Sıcak tutacak bir battaniyeye sarının.

Sıkı dokunmuş, sağlam bir yer halısı ya da kilim, dışarıda altınıza sermeniz için çok kullanışlı ve yararlı olacaktır.

Sırtı dik tutan bir iskemleye oturmaya çalışın. Eğer uzanırsanız ya da bir koltuğa yayılarak oturursanız uykuya dalabilirsiniz. Duruşunuza dikkat eden.

RAHAT BİR ŞEKİLDE OTURUN.

Eğer yerde yer halısının üzerinde oturuyorsanız, daha rahat olmak için yastık kullanabilirsiniz. Meditasyondan sonra battaniyeye sarınabilirsiniz. Bunun için yanınızda bir tane bulundurun.

Zemin sertse ya da soğuksa, sıkı dokunmuş bir yer halısı çok işinize yarayacaktır.

TATLI BİR UYUŞUKLUK

Uzun bir meditasyonun ardından, tatlı bir uyuşukluk hissedebilirsiniz. O zaman sıcak birşeyler için.

*

Cengiz Erengil

Süper Beyin Dergisi

www.hepsi10numara.com

Bir önceki yazımız olan Mancini Hakkında 10 Bilgi başlıklı makalemizde dünyanın en iyi futbolcuları, en iyi teknik adam ve futbol hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir