Breaking News

Ruşeym Hakkında 10 Faydalı Bilgi

ruseym-faydalari

”Ruşeym” nedir? Nasıl bir şeydir? Dahası neye yararı var? Ruşeym; arapça oğulcuk, tohum özü, embriyon anlamlarına gelmektedir. Buğdayın henüz olgunlaşmamış embriyosunun değirmende işlenmiş halidir. Ruşeym Avrupa Birliği’nde ve ABD’de yoğun olarak kullanılmakta ve tüketilmekteyken ülkemizde yeni yeni tanınmaya başlamıştır.

Ruşeym İngilizce’de “wheat germ” olarak ifade edilmektedir. İngilizce birçok sitede wheat germ’le ilgili olarak yazılmış yüzlerce makale, yapılan araştırma ve faydalarına ilişkin verilere ulaşmak mümkündür.Ruşeymde yüksek miktarda A, E, b1 ve b2 vitamini, folikasit, lesitin, esansiyel yağ asitleri ve minerallerden çinko, manganez ve potasyum içerir. Ruşeymin yapısında 18 aminoasit, 10′dan fazla vitamin, 8 mineral, 913 protein bileşimi, omega 3-6-9 yağ asitleri, prebiyotikler bulunmaktadır. Buğday ruşeymi şekerli ve yağlıdır. Asıl değeri bitkisel kökenli E ve B grubu vitaminlerin kaynağı olmasıdır. Ruşeym Neye Yarar? Ruşeymin Yararları Nelerdir? Ruşeymin Faydaları?

ilginc-bilgiler

Ruşeym kolesterolün düşürülmesinde etkilidir.

faydali-bilgiler

Yaşlılığın geciktirilmesinde ve bağışıklık sisteminin güçlenmesinde etkilidir.

odevlere-yardimci-bilgiler

Demir ve lif içeriği sayesinde kansızlığı önlemektedir, vücutta kan seviyesini düzenlemektedir.

enterasan-bilgiler

Ruşeymin doğal afrodizyak etkisi bulunmaktadır.

ogrencilere-bilgiler

Vücutta hücre zarının dayanıklılığını sağlaması dolayısıyla bağışıklık sistemini destekleyerek kanserin önlenmesinde önemli rol oynamaktadır.

her-konudan-bilgiler

Ruşeymin pıhtı azaltıcı etkisi kanın akıcılığının sağlayarak diyabetli hastalarda damar tıkanıklığının önlenmesindeki rolü bilinmektedir.

degisik-ve-ilginc-bilgiler

Hem gıda hem de güzellik için değerli bir besindir. Doğanın altın sırrı ruşeym, özellikle cilt kırışıkları için birebir önerilmektedir. Ruşeym hem kırışmayı önlemekte, hem de azaltmakta ve kırışıklık oluşumlarını geciktirmektedir.

en-kolay-bilgiler

Ruşeymin sinir sistemi hastalıklarına olumlu etki gösterdiği bilimsel çalışmalarla tespit edildiği kaydedilmiştir.

turkiyenin-bilgi-sitesi

Zayıflamak İçin Ruşeym Ruşeym lif değeri yüksek olması nedeniyle tokluk hissi veren lezzetli bir besin maddesidir.

hepsi10numara-bilgi-sitesi

Uyarı; Uzmanların araştırmalarına göre; ruşeymin tüketilmesinde her hangi bir sakınca yoktur. Ancak lifli yiyecek kullanımında sakınca bulunanlar ve çölyak hastalarının tüketmemesi gerekmektedir. Bunun dışında kullanımıyla ilgili olarak hiç bir sıkıntı ve zararı bulunmamaktadır. Doğal E vitamini deposu olan ruşeymin her yaş için tüketimi önerilmektedir.

*

ruseym-ekmak

*

Ada Yılmazer

ada_yilmazer@windowslive.com

www.hepsi10numara.com

Bir önceki yazımız olan Migreni Tetikleyen 10 Şey başlıklı makalemizde migren, migren çözümü ve migren nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir